Trekking w Alpach

 

Ciągle te same nudne wakacje w tych samych miejscach? Leżenie na plaży całymi dniami jest nie dla Ciebie? Nie ma obawy! Jest alternatywa do wyjazdy na morze, szczególnie to bardziej kapryśne. Ciekawe i oryginalne perspektywy może dać trekking w Alpach. Niesamowicie piękne, wciągające krajobrazy, na które ciężko się napatrzeć potrafią zrobić naprawdę duże wrażenie. Wędrując po dolinach, czy wyższych partiach górskich wielu z nas dopiero poczuje, że żyje. Satysfakcji z osiągnięcia kolejnego wysokiego szczytu trudno pomylić z jakimkolwiek innym uczuciem.

alpy alpy

Jak jeszcze bardziej wyróżnić swój trekking w Alpy? Wybrać się w okolice najwyższego szczytu tego górskiego pasma. Polecamy wycieczkę „trekking w Alpach Tour du Mont Blanc - Wokół Mont Blanc” . W ramach tej wycieczki zawarta jest piękna trasa turystyczna: Courmayer-Mont Blanc - Chamonix - Les Contamines-Montjoie. Wędrowanie po górach razem z przewodnikiem gwarantuje pełne bezpieczeństwo i nieominięcie żadnej interesującej atrakcji. Oferowane trekkingi to często wycieczki dla każdego miłośnika gór, nie wymagające doświadczenia w spinaczce.

Dla najbardziej ambitnych i zaawansowanych, alternatywą mogą być wycieczki na najwyższe szczyty choćby takie jak sam Mont Blanc. Niekiedy możemy skorzystać nawet z opcji trekkingu z polskojęzycznym przewodnikiem. Wielu z przewodników porozumiewa się także w popularnych na świecie językach – rosyjskim, angielskim, francuskim. Także biuro Apter proponuje dla zaawansowanych turystów wejście na Mont Blanc w trzyosobowych zespołach

Sprawdziliśmy i polecamy - oferty biura podróży Apter z Żywca specjalizującego się w trekkingach "dla każdego":

Trekking w Alpach

Trekking wokół Matterhorn

Porozmawiaj z przewodnikiem tatrzańskim oraz międzynarodowym UIMLA!

Zobacz szczegóły