Alpy Francuskie

 

Alpy Francuskie są częścią rozległego alpejskiego masywu górskiego rozciągającego się na terenie kilku państw Europy. Zgodnie z nazwą leżą na terytorium Francji, a dokładnie na południowym wschodzie kraju.

alpy alpy

Na terytorium państwa mającego swoją stolicę w Paryżu leży kilka krain geograficznych gór: Alpy Nadmorskie, Prowansalskie, Sabaudię, Alpy Wysokie oraz Delfickie. Alpy Francuskie uważane są za jedne z najpiękniejszych gór na świecie.

Francuskie Alpy są atrakcyjne zarówno latem, jak i zimą. Przyciągają amatorów pieszych i rowerowych wycieczek oraz białego szaleństwa. Najpopularniejsze wśród turystów są następujące kurorty i uzdrowiska: Chamonix, Grenoble (stolica historycznego regionu Delfinatu to doskonałe miejsce na spacery), Chambéry (doskonałe do letniego żeglowania, szybowania na lotni, czy po prostu spacerowania), Albertville oraz Val d'Isere. Niezmiernie często wybierane są przez turystów również trasy zjazdowe, doliny i góry wokół Mont Blanc. Francuzi dbając szczególnie o piękno swoich naturalnych terenów górskich, proponują turystom różnego typu i stopnia trudności trasy narciarskie oraz miejsca do uprawiania turystyki pieszej w górach.

Sprawdziliśmy i polecamy - oferty biura podróży Apter z Żywca specjalizującego się w trekkingach "dla każdego" w Alpach i innych górach Europy:

Trekking w Alpach

Trekking wokół Matterhorn

 
 
Porozmawiaj z przewodnikiem tatrzańskim oraz międzynarodowym UIMLA!

Zobacz szczegóły