Mont Blanc

 

Zdobycie Mont Blanc jako najwyższego szczytu Europy stanowi źródło pragnień wielu alpinistów oraz amatorów trekkingu. Nic dziwnego, jest to góra, która już od wielu lat zachwyca swoimi rozmiarami oraz monumentalnymi kształtami.

alpy alpy

Piętrząca się na wysokość 4810 m n.p.m. potocznie nazywana jest Dachem Europy. Szczyt stanowi granicę między Francją i Włochami i leży po części na powierzchni każdego z państw. Niesamowitą, młodą, ciągle rosnącą bryłę góry budują skały krystaliczne. Rozbudowany masyw urozmaicony jest licznymi dolinami. Każdego roku Mont Blanc staje się wyższy o 2-3 mm.

Co roku wielu śmiałków próbuje zdobyć masyw górski. Próby te oraz plany zdobycia najwyższego szczytu Europy stoją nawet przed osobami dopiero zaczynającymi przygodę ze wspinaczką. Mają one bowiem możliwość zdobycia legendarnego szczytu w asyście przewodnika. Mont Blanc można zdobyć za pośrednictwem usług przewodnika, który zwykle prowadzi na górę dwie osoby. Wycieczka na Mont Blanc wymaga jednak od osoby chcącej się tam udać podstawowego sprzętu oraz odzieży potrzebnej do wspinaczki. Przed wyjściem na górę konieczne jest przejście próby aklimatyzacyjnej.

Mont Blanc to także wspaniałe otoczenie. Można poznać go także z biurem podróży, które ma doświadczenie w organizowaniu tego typu wycieczek. Biuro Apter w 2010 roku obchodzi piątą rocznicę organizowania wycieczek Tour du Mont Blanc – trekking wokół Mont Blanc obejmujący szereg dostępnych dla każdego tras w rejonie tego masywu. Wycieczki to rzeczywiście „trekking dla każdego” – nie wymahają posiadania sprzętu wspinaczkowego oraz wyjątkowych umiejętności. Przez niektórych jest uważana za najpiękniejszą w Europie trasę turystyczną: Courmayer-Mont Blanc - Chamonix - Les Contamines-Montjoie”.

Sprawdziliśmy i polecamy - oferty biura podróży Apter z Żywca specjalizującego się w trekkingach "dla każdego":

Trekking w Alpach

Trekking wokół Matterhorn

Porozmawiaj z przewodnikiem tatrzańskim oraz międzynarodowym UIMLA!

Zobacz szczegóły